Zvrácená mysl jednoho temného člověka. Má černá duše nevěří ve světlo...
 

Nenadálé setkání

3. září 2012 v 18:09 | Marika |  Jednorázovky
Tak jsem tady i se slíbeným Slashem. Nečekám, že to bude někdo číst, je to hrozné! Divím se, že jsem to mohla napsat a taky se za to všem omlouvám. Musela jsem se hodně přemnouvat, abych to dokončila. Musím si zachovat profesionálnost a nezvracet pod židli ani nikde jinde. Fakt nikoho nenutím to číst, ale aspoň kometář, jestli jste to dali nebo ne...
P.S. je to hodně dlouhý. Původně jsem to měla na čtyři části, ale pak jsem se rozhodla to semka dát všecko...
P.P.S moc jsem to po sobě nečetla, takže za chyby neručím!

Nenadálé setkání (čtení na vlastní nebezpečí!!!!)
Přístupnost: 14-18 (vážně ostrý)
Žánr: slash
Postavy: Severus Snape, Lucius Malfoy
Období: šest let po zmizení pána Zla


Severus Snape se toulal kouzelnickými Londýnskými ulicemi. Byla krásná, teplá páteční srpnová noc. Obvykle touhle dobou seděl ve své pracovně v Bradavicích, ale tyto prázdniny se rozhodl, že si trochu užije. Vymetal různé bary s červenými lucernami před vchodem, ale nikdy nebyl tak spokojený, jak chtěl. Vyzkoušel všechny noční kluby kromě jednoho. Rozhodl se tam tedy zajít. Možná zde najde, to co hledá.
Jakmile vstoupil do baru ihned si uvědomil, že tohle nebyl ten nejlepší nápad. Nikde totiž neviděl žádné ženy, dokonce i barman byl muž. Všichni vypadli podivně. A sakra. Pomyslel si, protože mu došlo, že je v gay baru. Když by o tomhle okamžiku nyní přemýšlel, raději měl co nejdřív zmizet. Jeho život by zůstal nezměněný, ale samozřejmě to neudělal.
Posadil se na barovou stoličku a poručil si ohnivou whisky. Barman po něm loupl očkem. Severus zavrátil oči a zamumlal: "Zasraní teplouši." Barman očividně nic neslyšel, ale vzápětí se k němu posadili dva chlápci. Každý z jedné strany. Byli to takoví ti namakaní hošánci, na kterých svaly jen překypují a kdejaká holka se za nimi otočí. Jenže by měla očividně smůlu. "Slyšel jsem, že jsi o nás mluvil hodně špatně kámo." Oslovil Severuse chlápek napravo. "To od tebe bylo velice ošklivé." Přisadil si ten vlevo. "Dejte mi laskavě pokoj!" křikl na ně nevlídně Severus. "Dáme," řekl jeden. "ale až bude ten tvůj ksicht hrát barvami!" řekl druhý a oba dva vytáhli hůlku. Severus sáhl po té své, ale k jeho překvapení tam nebyla.
Oba chlápci se zachechtali. Severus zaklel a přikrčil se právě tak akorát, aby se vyhnul jedné kletbě. Zapomněl však na druhého chlapa, který neváhal a vpálil mu jednu kletbu přímo do hrudníku. Severus vyjekl a zatmělo se mu před očima. Upadl a snažil se dostat dál od těch dvou chlápků. Celý bar celou scénu napjatě pozoroval. Teď mi pomůže snad jedině zázrak. Pomyslel si, ale vzápětí zázrak dorazil.
První z chlápků se z řevem skácel na zem a ten druhý se rozhlédl. Uviděl stát uprostřed baru osobu oděnou celou v černém. Dlouhé blond vlasy jí spadaly přes obličej, takže nebylo možno určit, kdo to je. "Malfoji! Do tohohle se nepleť! To není tvoje věc." Řekl zbývající chlápek. Lucius si odhrnul vlasy z obličeje a usmál se. "Obávám se, že vás nemůžu nechat masakrovat bezbranného člověka." Než se však chlápek zmohl na odpor Lucius po něm střelil další kletbu a poslal ho k zemi za svým druhem. Severus vše ohromeně sledoval a v hlavě mu to šrotovalo. Co dělá Lucius v teploušovským baru? Proč mě zachránil?
Lucius se k Severusovi sklonil a zašeptal: "Cos to sakra vyváděl?" potom hrubě dodal: "Jdeme! Pár jejich přátel by si to s námi chtělo určitě vyříkat pěkně z očí do očí!" "Moje hůlka." Zachrčel sotva srozumitelně Severus. Lucius však už jeho hůlku držel v ruce a pomohl mu na nohy. Jak nejrychleji to šlo, opustili společně bar.
***
Luciusovo apartmá v nedalekém hotelu bylo luxusní a příjemné. Z vlastního balkónu bylo možno pozorovat snad celou kouzelnickou čtvrť. Pokoj měl tři místnosti. První byl obývák, potom ložnice a nakonec koupelna s velkou masážní vanou, která spíše přestavovala bazén. Potom také sprchový kout, toaleta a luxusní umyvadlo se zrcadlem a úschovnou skříňkou nad ním. Lucius a Severus se nacházeli právě tady.
Severus seděl na stoličce a Lucius na vaně. Ležérně se opíral a pokoušel se při řeči zavést neutrální tón: "Co jsi tam sakra vyváděl?" Severus, který měl už nyní zranění obvázané, ale ještě v něm pořádně cukalo, řekl: "Nic.". Lucius se jen usmál. "Nepovídej. Najdu tě v gay baru, jak po tobě jdou dva nejostřejší chlapíci, které znám. Tak mi neříkej, že nic." "Šel jsem na skleničku," připustil neochotně Severus. "Do gay baru?" zeptal se se smíchem Lucius. "Nevěděl jsem, že je to gay bar! Jinak bych tam doprdele nelez!"
"Takže náhoda. Osud nebo zoufalství tě tam přivedlo." Řekl Lucius trochu vážnějším tónem. "Zoufalství? Jak to myslíš?"
"Ty dobře víš, jak to myslím." Řekl trochu koketním tónem Lucius. Severus se zamračil.
"Já nejsem teplej!!!" zakřičel rozčileně a trochu poplašeně.
"Opravdu?" podivil se Lucius, "tak proč ti ženská společnost nestačí?" Severus se zamračil. Jak může vědět, že mezi ženami ještě nenašel takovou, která by ho stoprocentně uspokojila? Lucius se usmál. "Už dlouhou dobu tě pozoruji, jak chodíš od baru k baru a pokaždé si vybereš jiný tip ženy. Nikdy se nevrátíš na to stejné místo." "Ty šmíráku!" rozkřičel se Severus. Lucius se však jen usmál a pokýval hlavou. "Co chceš!" vyštěkl Severus. "Nic." Odvětil Lucius s úsměvem. "Tak fajn! Já teda du." Řekl Severus a zvedl se k odchodu. Hrudník ho však tak zabolel, že si zase kecnul na zadek. "Nikam takhle přece nemůžeš jít. To kvůli čemu tě sem osud zavál sis ještě neodnesl," odvětil tajemně Lucius a slezl z vany. Přistoupil k Severusovi a zvedl ho. Severus si povšiml, že má dokonale udělanou manikúru a na obličeji má makeup.
Ne, ne, ne! To snad nemůže být pravda! On je taky teplej! Já blbec jsem si myslel... Vlastně jsem si nic nemyslel. Co by asi tak dělal v teploušským baru? Přemýšlel Severus a úplně se zděsil. Chtěl vypadnout o to rychleji. "Co se stalo?" zeptal se Lucius a vytrhl tak Severuse z chmurných úvah. "Ty si taky teplej!" vykřikl Severus. Lucius jen kývl a usmál se. "Tobě to ale dneska pálí Severusi," podivoval se, "jdeš do gay baru, urazíš dva chlapy a myslíš si, že jsem tam byl jen tak." Usmál se a zavrtěl nechápavě hlavou.
Dovedl Severuse do obýváku a usadil ho na gauč. "Ukaž, podívám se, jestli je to tvoje zranění lepší." Navrhl Lucius, ale Severus rázně zavrtěl hlavou. "To je dobrý," zavrhl to až příliš rychle. Lucius se usmál. "Copak? Ty se bojíš? Nebudu tě do ničeho nutit. Budeš to chtít sám." Severus se lekl: "Já nejsem teplouš!" "To říkáš ty. Však brzo zjistíš, že to není pravda," dokončil svoji řeč Lucius a posunul se trochu blíž k Severusovi. Ten se chtěl posunout dál, jenže už neměl kam.
Lucius se zasmál a pohladil ho po vlasech. Přiblížil se ještě a přičichl k nim. Zasténal a rozepnul mu košili. Severus se chtěl bránit, avšak nemohl. Než se nadát, tak měl vysvlečený plášť i vrch hábitu. Lucius však chtěl víc než jen svou spokojenost. Podíval se Severusovi do očí a spatřil tam opovržení smíšené se strachem. Tohle se mu ale nelíbilo. "Jestli se budeš takhle tvářit, tak si nic neužiješ." Severus se na Luciuse podíval s odporem. "Já nejsem teplej!" zopakoval znovu.
Lucius ho ale místo odpovědi naprosto nečekaně políbil. Severusovím tělem projel záchvěv vzrušení. Že bych nakonec byl teplej? zeptal se sám sebe. Přestal se bát a rozhodl se to hned zjistit. Malinko váhavě Luciusův žhavý polibek opětoval. Lucius se zachvěl a odtáhl se. Trochu udýchaným hlasem řekl: "Tak co?" Severus ho však místo odpovědi vášnivě políbil. Lucius jeho polibek s chutí opětoval.
Znovu se odtáhli."Teď chvíli seď a nehýbej se. Ukážu ti, že to může být i lepší," zašeptal Lucius. Opět ho políbil, ale tentokrát použil i jazyk. Když cítil v Severusově těle odezvu, pokračoval. Líbal ho napřed na bradě, na krku a později přejel k ramenům. Severus vzdychal, ale Lucius pořád neměl dost. Chtěl víc, daleko víc než teď. Tak slezl z gauče a klekl si před Severuse.
Líbal ho dál na hrudníku, přičemž se rukama opíral o Severusova kolena. Vynechal však raněné místo a postupoval níž. Když dojel ke kalhotám na chvíli se zastavil a podíval se na Severuse. Ten jen kývl a Lucius pokračoval. Odepnul mu pásek a knoflík u kalhot. Severus vzdychl, když se jeho ruce dotkly bulky na kalhotách. Sundal mu kalhoty a odhodil je pryč. Svlékl mu i ponožky, takže Severus tam nyní seděl jen ve slipech. Lucius neváhal a napřed jedním prstem přejel přes slipy. Severus vyvalil oči a z úst se mu vydral dlouhý slastný sten. To Luciuse popohnalo a bez větších okolků mu stáhl i slipy. To co viděl ho uspokojilo, jelikož Severusův úd byl vztyčený. Vzal ho do rukou a chvíli si sním hrál. Severus se mohl zbláznit slastí a doslova prosil o víc. Lucius mu vyhověl a vzal ho do úst. Severus vykřikl a málem se udělal. Vydržel však a užíval si.
"Luciusi!" vykřikl a Lucius spolykal vše, co mu nabídl. Tohle by mnoho žen neudělalo, napadlo Severuse. "Tak co?" řekl Lucius, když se odtáhl. "To bylo neuvěřitelný!" vydechl Severus. Lucius se musel usmát. "Žádná holka ti to neudělá, tak jako chlap." Severus se zasmál. "Možná, že nakonec gay jsem," připustil.
"Možná?"
"Tak asi určitě."
"Asi?" škádlil ho Lucius.
"Dobrá, tak jsem gay." Když to teď Severus řekl, cítil, jak se ho znovu zmocňuje panika. Jako kdyby právě teď pocítil důsledek těchto slov. Celí jeho svět se dnes zbortil, aby se postavil nový, na čerstvých troskách toho předchozího.
"Neboj se," chlácholil ho Lucius, "mně se to také poprvé zdálo neuvěřitelné." "Je to fascinující. Jako kdybych se náhle vzbudil z nějakého snu," řekl Severus a Lucius se zasmál. "Ano," šeptl, "teď to skus se mnou." Severus tentokrát neváhal a s velkou vášní ho políbil. Prohrábl mu vlasy. Tak krásně voněly a byly tak jemné.
Odtáhl se a znovu si Luciuse prohlédl. Vyděl ho nyní v úplně jiném světle. Je tak nádherný. Proč jsem si toho jen nevšiml dřív? Ty vlasy, obličej, krásné ruce... Lucius na něj tázavě pohlédl. "Jsi tak nádherný," vzdychl, "proč sis vybral zrovna mě? Jsem nezajímavý, polokrevný..." Lucius ho však zadržel: "To ty jsi nádherný. Přitahuješ mě už dlouho." Severus se usmál. Konečně někomu připadal krásný. Luciusova slova ho vzrušila. Odhodil z něj košili a začal ho líbat na hrudníku. Užíval si pohled na jeho vypracované tělo. Sám cvičil, ale takové ho rozhodně neměl.
Zanechal úvah a slezl z gauče a také si před něj klekl. Lucius se zachvěl slastí. "Ano," vzdychl, když mu Severus políbil bradavky. Trochu do nich kousl. Lucius zasténal ještě víc a Severus pokračoval. Rozepnul mu kalhoty a strhl je. Ponožky je hned následovali. Rukama mu zajel pod slipy a Lucius vykřikl. Musel se chytit gauče, aby nespadl. Severus je z něj sundal a přitom je trochu natrhl. Lucius se zachichotal, byl však umlčen zhltnutím své mužské chlouby. Lucius vdychal, kroutil se a křičel víc než Severus. "Seve!" vyhrkl nakonec. Severus doslova zhltal vše, co z Luciuse vyšlo. Chutná nádherně. Možná ještě líp, než vypadá.
Seděli tak vedle sebe v doznívajících orgasmech, celí zpocení a spokojení. Severus položil hlavu na Luciusovo rameno a nechal se hladit po vlasech. Všiml si, že Lucius má prsten ve tvaru lebky a náhle zatoužil mít také takový. Z úvah ho však vytrhl Luciusův šepot: "Chceš zažít ještě něco lepšího?" Severus živě souhlasil. "Ono je ještě něco lepšího?" podivil se. Lucius se zasmál. "Ano, můj drahý. Semnou bude na tomto světě všechno lepší."
***
Lucius ho zavedl do ložnice, která byla také luxusně zařízená. Zatáhl závěsy a položil Severuse na postel. Ten se posunul na prostředek a vyčkával. Lucius si chvíli užíval pohled na postel. Připlížil se blíž jako kočka a vlezl na postel k Severusovi. Rozkročil se nad ním a triumfálně se usmál. "Konečně jsem tě dostal," zašeptal mu do ucha, "Jak dlouho jsem snil o téhle chvíli. Bojím se, že jsi jenom sen a já se probudím." "Jestli je tohle sen," řekl Severus, "tak se nechci nikdy probudit." Lucius se usmál a políbil ho. Severus se zachvěl. Připadal si vedle Luciuse jako malá ustrašená holka. Svým způsobem se mu to líbilo.
To už ale Lucius postoupil k hrudníku. Odmotal zavázané zranění a starostlivě se na něj zadíval. Skoro už tam nic nebylo, ale pořád to bolelo. Severus bolestivě sykl, ale Lucius ho ukonejšil dalším polibkem. Potom se jemně dotkl zranění a olízl ho. Severus se zachvěl vzrušením i bolestí. Lucius vzdychl a postupoval stále níž. Když dojel k "fešákovi" jen ho políbil a šel ještě níž. Severus zasténal, když se Luciusovi rty dotkly otvoru. Vzápětí je vystřídal jeden prst, pak druhý a nakonec i Luciusův úd. Tohle Severus vůbec nečekal. Než se stačil vzpamatovat, vzal mu jeho nohy a dal si je za krk. Oba dva vzdychali, ale Severuse to částečně bolelo. Lucius to však věděl a tak šel na všechno pomalu. Každý krok si předem promyslel.
Nakonec se oba udělali v tom největším orgasmu, který kdy Severus zažil. Odtáhli se a Severus si lehl na Luciusovu svalnatou hruď. Ten ho znovu hladil po vlasech. Oba dva přerývavě dýchali a zatím se nezmohli na jediné slovo. "Fascinující," řekl Severus po chvíli, "ještě nikdy jsem se necítil takhle úplný." Lucius se jen usmál, jelikož se ještě neuklidnil. Severusův dech se zatím zklidnil a vyčerpáním usnul. Lucius se ještě natáhl pro deku a oba je přikryl. Také ho za chvíli následoval do říše snů.
Ráno se Severus probudil jako první. Zaklel, protože ho všechno bolelo, hlava se mu motala a bylo mu špatně od žaludku. V ráně na hrudi mu cukalo a nemohl se skoro pohnout. Pořád ležel na Luciusovi. Vymanil se opatrně z jeho sevření a zamířil do koupelny. Svému odrazu v masivním zrcadle se raději vyhnul a vlezl si do vany. Chvíli sice zápasil z kohoutky, ale nakonec se mu podařilo napustit vanu vodou a mydlinkami. Jen tam tak ležel a cítil, jak se mu unavené tělo spravuje a horká voda smívá všechny rány včerejší noci. Nyní neměl náladu o čemkoliv přemýšlet a tak se pohodlně položil do vody...
Z jeho mýdlového světa ho však vytrhl Luciusův hlas: "Je to příjemné že? Takhle se naložit do vany a starosti nechat venku." Severus se lekl a nadskočil. Chytil se za hrudník a vyjekl. "Tohle mi nedělej! Víš jak sem se lekl?" řekl poplašeně Severus. Lucius se zamračil. "A jak jsem se lekl já, když se probudím a ty nikde? Myslel jsem že..." Tohle si Severus vůbec neuvědomil. "Promiň," řekl, "Lusíí", dodal po chvilce váhání. Lucius se usmál a chystal se vlézt do vany za ním. "Luciusi? Co to děláš?" vyhrkl Severus, ale to už byl Lucius uvnitř a usadil se naproti. Nadechl se mýdlové vůně. "Růže, moje nejoblíbenější." Než však Severus mohl cokoliv odpovědět, Lucius se ponořil pod vodu i s hlavou.
Pochvíli se vynořil, celý mokrý a od bublin. Ztěžka oddechoval a usmíval se. Severus se na něj znovu pořádně podíval. Jeho dlouhé blonďaté vlasy, nyní mokré a plné mydlinek, ve kterých se odráželo sluneční světlo z nedalekého okna, jako by zářily svým vlastním světlem. Severus na nich mohl oči nechat. "Jak to děláš, že máš takové krásné vlasy?" podivil se Severus do úplného ticha, které v koupelně nastalo. Lucius se jen uchechtl, "používám zvláštní šampón. Znám jeden fajn obchod, ve kterém ti ho namíchají, tak říkajíc na míru. I s tvojí oblíbenou vůní. Jestli chceš, můžeme tam dnes zajít. Je to tady v Londýně a není to daleko. Navíc, jak se tak na tebe dívám, potřeboval bys i nové oblečení." "Co je špatné na mém hábitu?" nechápal Severus. "Vůbec nic... Tak když nechceš. Půjdeš se mnou alespoň na manikúru? Včera jsem si asi zlomil pár nehtů," navrhl Lucius, přičemž se podíval na své jinak dokonalé nehty. "K opravě nehtů ti navíc udělají i makeup," dodal, jakoby si snad myslel, že to zlepší. Severus se zašklebil, "No, jak chceš." "Dobrá tedy," řekl Lucius, "Trochu si umyj vlasy a obleč se, ať můžeme vyrazit co nejdřív. Ráno nebývají fronty." Dodal a sám vylezl z vany. Severus si rozhodně vlasy umýt nehodlal, tak počkal, až Lucius odejde a poté vylezl. Utřel se a vešel do obýváku.
Lucius zatím hledal části oblečení různě po místnosti. Když hledání skončilo, scházela však ještě jedna Severusova ponožka, která se po pár minutách hledání našla na skříni. Nyní už jim nic nebránilo v opuštění pokoje.
***
Londýnské ulice byly prázdné, přesně jak Lucius předvídal. Po pátečním večeru byli všichni unavení a nevstanou dříve jak na oběd. Obchody byly však otevřené a pomalu se připravovaly na víkendový nával zákazníků, kteří nemají nic lepšího na práci, než krásný a slunný víkend věnovat nakupování.
Lucius a Severus nešli dlouho, neboť obchod s šampóny nebyl daleko od Luciusova pronajatého pokoje. Prodavačka v obchodě byla ze stavu Severusových vlasů značně v šoku. Severus z ní byl nervózní a tak rychle nakoupili a odebrali se na manikúru. Severus nechtěl se svými nehty nic dělat, ale když mu Lucius slíbil, že mu potom koupí, co bude chtít, nakonec neochotně souhlasil. Makeup zásadně odmítl, ale když ho Lucius nalákal na kafe, souhlasil.
Tak se zcela nový Severus ploužil Londýnskými ulice do obchodu z oblečením, kde Lucius hodlal doplnit značné mezery ve svém šatníku. Severuse ale k nákupu nového oblečení nepřinutil, ani když mu Lucius pohrozil, že s ním půjde za ruku. Severus jen lhostejně pokrčil rameny a poznamenal, že teď už stejně jako teplouš vypadá tak co. Lucius ho tedy chytil za ruku a odkráčeli společně do ulic. Cestou se Severus pokoušel zjistit něco z Luciusovi minulosti. "Ty Lusíí?"
"Hmm?"
"Jak si vlastně zjistil, no... že jsi gay?"
"Tak jako ty. Někdo mi to ukázal."
"Kdo?"
"To ti fakt nemůžu říct. Kdybych mohl, řeknu ti to. Věřím ti, ale prostě to nejde."
"Tak proto si se rozvedl?"
"No, jo. Ty by ses nerozvedl po takovémhle zjištění?"
"Asi jo. Dost by mě to ale vzalo, být na místě tvé manželky."
"Však jí to taky vzalo, když to zjistila," uchechtl se Lucius.
"Proč si se ale rozešel se svým přítelem, když ses kvůli němu rozvedl?"
"Ono nám to s Narcisou neklapalo už dřív, ale chtěl jsem to vydržet, hlavně kvůli Dracovi. S přítelem jsme se ale shodli na tom, že by nám to nevyšlo. Teda, já si to teda nemyslel, ale teď jsem rád, protože mám tebe."
"Kolik je vlastně Dracovi teď?
"Šest let. Když jsme se rozvedli, byli mu dva. Ale s přítelem jsem se rozešel dřív. Víš, já se o tom nechci bavit. Ještě pořád to bolí."
"Jasně chápu..."
Dal šli už mlčky, právě mířili na kafe do cukrárny, když v tom... "A kurva," zasténal Lucius. Severus na něj nechápavě pohlédl. Lucius však jen pohodil hlavou směrem k malému zrzavému chlapci. Severus v něm poznal svého žáka Charlieho Weasleyho. Sám věděl, že Malfoyovic rodina k nim chová odpor. Navíc je Severus také neměl rád a malý Weasley nebyl v lektvarech nic extra, ale zatím nepropadal. Když mě teď uvidí, tak to za chvíli budou vědět celé Bradavice, že jsem se dal dohromady s Luciusem. Luciuse však nic takového netrápilo a vydal se svižným krokem k chlapci. Chudák Severus za ním vlál přichycen za jeho ruku jako prádlo ve větru a každý odpor byl marný.
Lucius tušil, že rodiče by ho nenechali dlouho samotného a tak je chtěl pravděpodobně najít. Malfoyovic rodina nikdy nevynechala žádnou příležitost zhanobení jejich rodu. To už k němu ale dorazil i Weasley senior. Jakmile se jejich oči střetly, bylo jasně vidět, že se něco semele. "Á Wealsley, moc rád vás vidím," řekl Lucius, ale z jeho tónu bylo jasně slyšet, že je to právě naopak. "Dobrý den," pozdravil plaše Severus a s úzkostí v očích pohlédl na pana Weasleyho a v duchu ho prosil, ať je alespoň on rozumný. Však neuspěl. "Malfoy," pozdravil odměřeně Weasley. "Vidím," začal Lucius, "že jste se s rodinkou vydal nakoupit "nové" věci." Znělo to posměšně a urážlivě. Severus se snažil Luciuse odvléct pryč, ale marně. "Naše rodina nepotřebuje ty nejlepší věci, ale aspoň se můžeme všichni podívat s čistým svědomím do zrcadla," řekl Weasley. "Od chátry se urážet nenechám! Prašivý krvezrádci," zasyčel Lucius. To už se však do pranice zapojila i paní Weasleyová: "Jste jak malý kluci! Jak se má tvůj syn po tomhle chovat slušně?!" obořila se na svého manžela. Ten ji však nevnímal a probodával Luciuse pohledem. "Lusíí," prosil ho Severus, "nech to bejt. Přišli jsme nakupovat, ne se prát! Jaký to má smysl?" Lucius se otočil na Severuse: "Máš pravdu, ale ten... krvezrádce mě urazil! Celý náš rod. Za to zaslouží odplatu," řekl rozechvěle.
Severus si povzdechl a odhodlal se k zoufalému činu. Vzal Luciusovu hlavu do dlaní a prohrábl mu vlasy. "Lusíí,"zašeptal, "nekaz si takhle tak krásný den," navrhl, ale když viděl, že to s ním nic neudělalo, políbil ho. Luciusem to škublo, ale polibek mu opětoval. Reakce Weasleyovic rodinky byly různé. Moly zakryla dětem oči, Artur se zhnuseně odvrátil a děti se snažili vidět co nejvíce. "Dnes máte štěstí," řekl udýchaně Lucius, když se odtáhli, "příště se vám to nevyplatí. Já se jen tak urážet nenechám. Odcházíme, Seví." Otočil se a vydal se ráznými kroky pryč. Severus se rozběhl za ním, ale ještě se obrátil aby viděl šokované výrazy celé rodiny. Křikl za nimi rychle: "Naschle a... omlouvám se za něj."
Chvíli trvalo, než Luciuse dohnal. Nic mu však nevyčítal. Kdyby on potkal na ulici Pottera, tak by ho zabil. Ten byl však už mrtví, takže se to jaksi nedalo uskutečnit. Lucius nemluvil, ani když došli do kavárny. Severus musel objednat sám. Uklidnil se teprve, až se napil kávy. Položil si hlavu do dlaní a přidušeně promluvil: "Zlobíš se na mě?" Severus zavrtěl hlavou. "Ne, dokážu to pochopit." Lucius se na něj vděčně podíval a vylovil z kapsy černý kapesníček s bílou krajkou a decentně se vysmrkal a otřel si oči. "Ale no tak, přece bys kvůli nim nebrečel. Nestojí ti za to. Nikdo na světě ti za to nestojí." Lucius se na něj podíval s něhou v očích a ušklíbl se. "Ti koukali, když si mně políbil!" Severus se upřímně rozesmál. Potom náhle ztichl, protože mu něco došlo. Zaklel. "Co se stalo?" zeptal se poplašeně Lucius. "Viděli nás! Za chvíli to budou vědět celé Bradavice. Budou se na mně dívat jako na..." "teplouše?" pomohl mu s tím Lucius. Severus kývl, ale Lucius se jen zasmál. "Však to právě si. Není na tom nic špatného a navíc sis nikdy nedělal hlavu s tím, co si o tobě ostatní myslí." "Já vím, ale je to pořád ještě těžké si to sám v sobě srovnat." "Vím, jak to myslíš. Mě to taky prvních pár měsíců moc nešlo." Severus se otřásl. Tak dlouho mu to bude trvat, než se s tím srovná?
Když dopili kafe, vydali se dál na cestu městem. "Už sis vybral, co chceš koupit?" otázal se Lucius. Severus bez váhání kývl a Lucius ­ povytáhl obočí. "No..., já..., je mi to blbí," začal nejistě Severus, "ale chtěl bych... taky ten prsten, co máš ty," nervózně se potom ošil. Lucius se usmál. "Jen to? Tak pojď, drahý. Nemám s tím žádný problém. Klidně si jich můžeš vybrat i víc. Já jich mám doma plno." Tak doprovázeni Luciusovím smíchem vykročili směrem ke zlatnictví.
Nakonec si Severus vybral stříbrný prsten s lebkou, která měla do očí vsazené tmavě zelené kamínky. Také stříbrný prsten v podobě stočeného hada - také se zelenými kamínky - a náramek s hadem - také ve stříbře -. Prodavač sice nic nenamítal, když Severus Luciuse objal a začal mu luxovat dutinu ústní, ale divně se po nich díval...
***
"Co kdybychom jeli na Malfoy Manor?" zeptal se Severuse hned po příchodu do apartmánu Lucius. Severuse to upřímně překvapilo. Však neváhal ani chvíli a nadšeně přikývl. Sbalili si tedy věci, odhlásili se z hotelu a přemístili se před rodinné sídlo...
***
Severus chvíli ohromeně zíral na obrovské Sídlo. Ještě nikdy tady nebyl a tak byl značně v šoku, že je Lucius bohatý až tak moc. "Je tam teď někdo?" otázal se Severus, jen co se vzpamatoval. Lucius kývl. "Jen pár lidí, Narcisa s Dracem." Severus se zděsil. "Ty jim chceš o nás říct? Své bývalé ženě? A co tady vlastně dělají?" "Předmanželská smlouva," mávl rukou Lucius, "je to však možnost, jak vídat Draca. Nechci o něj přijít. A ano, chci jim to říct, ale myslím si, že na to přijdou sami. Ale určitě tady potom moc dlouho nebudou. Narcisa to špatně nese, když si domů vodím přátele. I když s nimi nic nemám. Nikdy jsem neměl nic s nikým kromě tebe a tam toho, co mi ukázal cestu," vysvětlil situaci ve zkratce Lucius.
Když vešli do zahrady Severusovi málem vypadli oči z důlku. Taková nádhera! No, možná ti bílí pávové jsou moc, ale stejně. Lucius jim nevěnoval sebemenší pozornost a šel přímo k masivním dveřím z ebenového dřeva a velkým klepadlem. Vzal klepadlo do ruky a rázně zaklepal. Dveře se mírně pootevřeli a objevila se v nich hlava domácího skřítka. "Můj pane!" vykvikl, "pojďte dál. Mám o vás říci paní?" zakvičel a přikrčil se. "Dooby, ohlas jen mne. Tady mého přítele ne. A fofrem!" rozkázal Lucius a skřítek rychle odběhl. Severusovi nevadilo, že se takhle chová k domácímu skřítkovi. Sám jednoho v Bradavicích měl a choval se k němu naprosto stejně.
Lucius vedl Severuse spletitými chodbami Malfoy Manor až do jednoho pokoje. Tam si oba dva odložili věci a spěchali do pokoje, který by se dal nazvat obývákem. Severus byl značně nervózní před setkání s Narcisou. Viděl se s ní jen párkrát při schůzích Smrtijedů. Draca nikdy neviděl, ale ten ho nechával chladným. Luciuse to nechávalo chladným úplně všechno. Možná se těšil na Narcisin výraz ve tváři, když se tam objeví se Severusem. Dorazili do obýváku a nalezli tam Narcisu, jak si nevzrušeně čte Denního věštce. Jakmile uslyšela kroky, vzhlédla od čtení a očividně nevěděla co říct. Lucius si to chvíli užíval a potom promluvil: "Narciso, tohle je můj přítel, Severus Snape." Narcisa Severusovi jen kývla na pozdrav a vrátila se k novinám. No a bylo to.
Z vedlejšího pokoje se však dostavil ještě Draco. "Tatí!" vykřikl a objal Luciuse kolem pasu. Lucius se usmál a rozcuchal mu vlasy. Když se tatínka pustil zvědavě si začal prohlížet Severuse. "A tohle je Severus. Bude tady nějaký čas pobývat. No tak, Draco, jdi ho taky přivítat," řekl s úsměvem Lucius. Draco neváhal a přitulil se taky k Severusovi. Ten to vůbec nečekal a byl z toho trochu v šoku, ale dokázal ze sebe vypravit: "Ahoj Draco. Konečně tě rád poznávám. Hodně jsem o tobě slyšel od tvého tatínka." Mrkl přitom na Luciuse a ten mu věnoval jeden ze svých stowattových úsměvů. Narcisa jen zvědavě zvedla oči od novin, ale jinak neprojevovala žádné emoce. Severus s ní tak říkajíc soucítil. Věděl jaké to je, dívat se na svoji lásku, která je s někým jiným.
Severusovi nebylo v Narcisině přítomnosti moc dobře. Ta se však po chvíli mlčení zvedla s tím, že si jde číst ven, Severusovi se přitom znatelně ulevilo. S Narcisou jako by zmizela i špatná atmosféra a jen co za ní zapadli dveře, oba dva se upřímně rozesmáli, až jim tryskali z očí slzy. Draco na ně nechápavě hleděl. Lucius jen mávl rukou, ať se tím nezabývá. Když se uklidnili, začali si povídat s Dracem a Lucius se z něj pokoušel vytáhnout, jestli nemá Narcisa přítele. Severus se u toho musel nasmát, jelikož se Draco ukázal jako velká drbna a řekl i to, co nevěděl...
Dny na Malfoy Manor ubíhali jako voda, zvláště když odjela Narcisa a nechala jim na starost Draca. Severus si s ním užil tolik legrace, jako už dlouho ne. Jezdili na výlety na možná i nemožná místa. Dokonce i do Irska na draky. Když přišel konec prázdni, Severus jen s lítostí opouštěl Malfoy Manor, ale slíbil Luciusovi, že mu bude psát a že se budou vídat někdy o víkendech. Na vánoce však ne, jelikož Lucius vždy odjížděl pryč na služební cestu. Tak se Severus s těžkým srdcem rozloučil s Luciusem - vyhradili si na to speciální noc - a Dracem. Dracovi bylo líto, že strýček Severus odjíždí a on i Lucius pevně doufal, že se co nejdřív uvidí.
Když se Severus přemístil do Bradavic - učitelé mají speciální povolení - nikdo ho nečekal ani nevítal. Otevřel mu sice školník Filch, ale u toho se vřelého přijetí nedočkal. Svoje věci si odložil u sebe v komnatách a šel oznámit Brumbálovi, že je tady...
"Á, Severusi, konečně jsi tady. Už jsem se bál, že nepřijedeš. Tak jak bylo na dovolené?" zeptal se ho Brumbál hned po příchodu do ředitelny. Severus ho pozdravil a zcela nečekaně i objal. "Co se stalo Severusi?" zeptal se starostlivě Brumbál. Pro Severuse byl Brumbál něco jako otec, tak mu to všechno vyklopil - samozřejmě vynechal ty trochu peprnější detaily. Brumbál pečlivě naslouchal každému Severusovu slovu. Když se Severus dostal až na konec tázavě se na Brumbála podíval. Ten se zcela nevzrušeně namáčel sušenku do čaje a usmíval se. "Já na tom nevidím nic závažného," konstatoval nakonec, "Prostě ses zamiloval. Sice zrovna do Luciuse Malfoye, ale to je tvoje volba... Zřejmě je on zamilovaný do tebe, takže v tom opravdu nevidím nic tak zlého." Severus nevěděl, co si o tom má myslet, tak poděkoval a odešel z ředitelny. Brumbál osaměl a zhluboka si povzdechl. "Jako malý kluk." Když však Severus odcházel, všiml si Brumbál, že má Severus poněkud delší vlasy, upravenější nehty a celkově vypadal tak nějak rozzářenější a spokojenější, avšak stále duševně nevyrovnaný jedinec...

ÁÁ slíbený obrázek od Vědmi!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti moje povídky?

Jo
Ne

Komentáře

1 Vědma Vědma | Web | 4. září 2012 v 13:29 | Reagovat

Ku*va, ty jsi to sem vážně dala?! :D A teď vidím, že Lusíí vypadá na tom obrázku jak vážně nemocnej :D

2 Kejt Kejt | Web | 13. listopadu 2012 v 21:35 | Reagovat

Řekla bych FUJ! Ale nemůžu, je to skvělý!:)
Slash je trošku ošemetná disciplína a tys to zvládla dobře :))

3 Clairka Clairka | Web | 22. listopadu 2012 v 22:15 | Reagovat

když jsem četla ty komentáře na začátku očekávala jsem cokoliv, jen ne takhle příjemnou povídku ;) je vážně super :)

4 nel-ly nel-ly | Web | 27. listopadu 2012 v 1:35 | Reagovat

ona ta povídka vypadá dobře, mám ráda i ten párm, ale napsat Snapea je složitý /oproto se tomu snažím vyhýbat/ a když to není podle toho, jak bych si to představovala, tak se nad to neumim povznést
líbil se mi příběh, líbí se mi tovje slovní zásoba, nelíbí se mi Severus a jeho vyjadřování, představa, že říká Sakra, teplouši a podobné a že se nahlas doznává k "lásce" k Luciusovi (v tomhle ohledu jsem zastánce kanonický posedlosti Lily, i když si nemyslím, že šlo vážně o lásku) je pro mě přeci jen trochu nepřekousnutelná
ostatně vím, proč se Sevovi jako hlavní postavě ve FF většinou vyhýbám :-)
jsem zvědavá, co vymyslíš příště

5 Moss Moss | Web | 1. prosince 2012 v 22:45 | Reagovat

Rozhodně je to zajímavé..
Mmm...

6 Ami Ami | Web | 3. ledna 2013 v 15:31 | Reagovat

Svlékl mu i ponožky, nevím proč mě tohle naprosto skolilo :D Jsem asi vyšinutá
Jinak můj nejoblíbenější pár. A Lucius moje nej. postava :)
Jen mi vadilo Lusí a Seví a taky Luciusův makeup a nehty :D On je dokonale přírodní a nejvíc sexy :D (Jasona Isaaca moc nemusím, takže si Luciuse představuju úplně jinak)
Jo a ještě něco - Malfoyové nikdy nepláčou ani neprosí.
Jinak super
P.S.: Přidej si mě na FB, poslala jsem ti žádost :)

7 formal evening gown formal evening gown | E-mail | Web | 2. května 2013 v 9:12 | Reagovat

Q. Why did the belt go to jail?
http://www.queweddingdresses.org/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama