Zvrácená mysl jednoho temného člověka. Má černá duše nevěří ve světlo...
 

Kapitola 3.-nové události hýbou světem

15. července 2012 v 19:10 | Marika |  Jiskřičky života
Cauky! Tak jsem zase tady :D Stýskalo se vám? Pokud ne, tak to neva. Taťka mi zařídil internet, ale já to jaksi zablokla, takže jsme někdo u známích a jsem u nich na netu. Tak si to užijte :DKapitola 3.- nové události hýbou světem

Bylo pozdní odpoledne a sluníčko hezky hřálo. Tak, co budu dělat teď? přemítal Severus, Možná, že půjdu zkoumat, jestli ta whisky na dně lahve chutná stejně jako na povrchu, a nebo můžu jít do Prasinek a podívat se, jestli se ta jejich whisky dá pít. Rozhodl se raději pro druhou možnost. Nejdříve se však musel podle nových pravidel v Bradavicích zeptat Meruny, jestli tam vůbec smí. Jak nenáviděl Merunu se nedá popsat slovy. Povzdechl si a vydal se směrem k ředitelně...
***
Meruna zrovna seděl u krbu a popíjel odpolední kafíčko a přežvykoval moc dobrou vánočku namazanou meruňkovou marmeládou. Povzdechl si a zrovna se chystal napít kafe, když v tom do ředitelny vtrhl Severus a ani se neobtěžoval zaklepat. Meruna vyjekl a polil se kafem, přesně jak Severus očekával. Ušklíbl se a Meruna se zamračil. "Kdybych mohl, tak vás vyhodím," zabručel výhružně. Severus pokrčil rameny a usmál se. "Jenže nemůžete," posmíval se mu.
Meruna se zatím utřel kapesníkem a Severus povytáhl obočí. Ten moula snad neumí ani jednoduché čistící kouzlo! Pomyslel si a nesouhlasně zavrtěl hlavou. "Tak co chcete?" zeptal se opatrně Meruna. "Do Prasinek," odpověděl Severus a snažil se vypadat co nejnevinněji. Meruna se zamračil. "To vám v žádném případě nemůžu dovolit." Severus na malý moment vypadal překvapeně, než se zase ovládl. "A proč to?" otázal se. Meruna spustil dlouhatánskou řeč o tom, co je a není dobré a na závěr hořce dodal: "Vy se snad chcete uchlastat k smrti." Severus se jen ušklíbl. "A i kdyby," zasyčel na Merunu výhrůžně,"co je vám po tom?!" "Moje rozhodnutí stejně nezměníte profesore..." začal Meruna. Zbytek však už Severus neslyšel. Snažil se ovládnout, avšak všechno co v sobě dusil několik týdnů se vyvalilo na povrch. Do jisté míry se však ovládl.
Obrátil se a odvlál z ředitelny, přičemž shodil všechny papíry z Merunova stolu. Meruna si jen povzdechl a začal sbírat papíry ze země. Mohl však děkovat štěstí, že nedopadl jako ty papíry...

***
Severus měl vztek. Nejraději by utekl, ale věděl, že by to nebyl ten nejlepší nápad. Meruna se potrestal sám. Chtěl mu totiž dnes večer pomoct s papírováním, ale teď ať si trhne králíčkovou papučí. Však v hlouby duše věděl, že Meruna má pravdu. Nechtěl si však přiznat, že pochybil.
Na pití nyní neměl náladu a tak se odebral do komnaty nejvyšší potřeby, aby si zahrál alespoň na bubny, které možná zmírní jeho zlost...

***

Meruna již měl papíry posbírané a zaujal svou obvyklou pozici s nohama na stole. Tak co teď? přemýšlel. Buď si budu číst, a nebo hledět z okna. Raději si vybral druhou možnost, jelikož se nemusel zvedat pro knížku. "Asi bude pršet," řekl jen tak do prázdna, když na obzoru zahlédl černé, rychle se valící mraky. Obrazy na stěnách souhlasně přikyvovaly.
Možná musel usnout, protože náhle uslyšel poplašené hlasy všech obrazů. Meruna se rozhlédl po ředitelně, ve které však nic nenašel a nechápavě si obrazy měřil. "Ne ty tupče!" vykřikl jeden obraz v podobě čaroděje s nosem jako brambora, "Na obloze!!!" Meruna se tam tedy podíval. Nic však nespatřil. Vzal si tedy dalekohled a podíval se.
Nejprve to vypadalo jen jako černá tečka. Postupem času, když se to přiblížilo, rozeznal Meruna podobu velkého černého opeřence. Zalapal po dechu, protože mu došlo, že to míří přímo do Hradu. Nyní mu nezbývalo nic, než čekat...
Asi po deseti minutách se dalo rozeznat, že jde o havrana. Tento majestátný tvor se snesl otevřeným oknem rovnou do ředitelny. Tam udělal ve vzduchu otočku a na zem dopadla čarodějka.
Meruna, který zbaběle zalezl pod stůl, se třesoucím hlasem zeptal: "Kkkdo jjsste?"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti moje povídky?

Jo
Ne

Komentáře

1 Vědma Vědma | Web | 15. července 2012 v 21:35 | Reagovat

super kapitola (já to sice už četla, ale moje paměť... :D )

2 aaj aaj | 1. srpna 2012 v 0:12 | Reagovat

heeezký :-)

3 designer shoes with red soles designer shoes with red soles | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 3:29 | Reagovat

Is it a big deal when you are ot yet ready to update, lol! Take time with the previous one because many are not yet explored.
http://www.wireshoes.net/autumn-collection.html

4 christian louboutin shoes on sale christian louboutin shoes on sale | E-mail | Web | 2. května 2013 v 8:46 | Reagovat

Simply want to say your article is as tonishing. The clearness in your post is simply spectacular and i can assume you are an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your rss feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the gratifying work.
http://www.shoesfloor.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama