Zvrácená mysl jednoho temného člověka. Má černá duše nevěří ve světlo...
 

Zkažený lektvar

2. března 2012 v 22:39 | Marika |  Sentenx
Takže tu mám po pro mne dlouhé době zase nějaký ten příběh. Je to sentenx a tu povídku s Bellou nemám ještě dopsanou. Já jsem ostuda. Pořád nevím, jak to dopadne. No nicméně bych tenhle sentenx chtěla věnovat autorce věty milé Roxanne za krásný dess a inspirující větu. Takže díky a pěkné počteníčko. Dejte prosím i nějaký ten komentář a kdyby jste našli nějakou chybu, tak mi ji tam napište. Já si po sobě povídky a texty co napíšu zásadně nečtu. Tak už čtěte. Nebudu vás zdržovat Smějící se

Zkažený Lektvar

Zadaná věta: Z Harryho kotlíku začal stoupat zvláštní šedý dým
Autor věty: Roxanne
Hlavní postavy: Severus Snape, Harry Potter, Hermiona Grangerová, Ron Weasley, a další
Děj v: Bradavicích
Období: to je celkem jedno. Každý se představte, co chcete


Bylo krásné slunečné páteční odpoledne. Každému se při pohledu z okna chtělo vyskočit z lavice a uhánět s dekou a opalovacím krémem ven k jezeru a natáhnout se na deku, popřípadě svlažit rozpálené tělo v chladné vodě. Každý, ale neměl zatím to štěstí. Mezi ty chudáky patřili Nebelvírští a Zmijozelští studenti v Bradavicích, jelikož si právě užívali dvouhodinovku lektvarů v chladném a zatuchlém sklepení. Společnost jim dělal velice podrážděný profesor Severus Snape.
Dnes měl velmi špatnou náladu a těšil se na víkend, kdy konečně bude mít pokoj od těch malých, hrozných, blbých a ještě horších studentů. Jen, co dorazil do třídy, všem bylo jasné, že tato hodina v klidu neproběhne.
Profesor vplul do třídy a místo pozdravu každého obdařil pohrdavým pohledem. Chvíli si to užíval a chladným halasem pravil: " Nalistujte si stranu 329 a udělejte tento lektvar. Vzorky mi odneste na konci hodiny. Očekávám od vás naprosto kvalitní práci, jelikož tento primitivní lektvar dokáže připravit i batole. Silně pochybuji, že i přes to ho někteří," zabodl pohled do Nevilla Longottoma, Harryho Pottera a Ronalda Weasleyho, "nedokážou udělat," Zakončil svoji mistrně povedenou řeč.
Skoro celá třída strachy zbledla. Neville by se nejraději strachy zahrabal a Ron na prázdno polkl. Harry se ho snažil utěšit poplácáním po zádech. Hermiona neváhala a nalistovala si učebnici na příslušné straně. Poplašeně vypískla. " Je to hodně zlí?" zeptal se jí ustrašeně Ron. Dobře věděl, že když Hermiona něco nesvedla, nebo se toho bála, tak to muselo být něco hrozného. Hermiona přikývla. "Sami se podívejte. Být vámi, tak moc nekoukám a raději vařím lektvar." Harry s Ronem se na sebe ustrašeně podívali a nalistovali stranu 329. Jejich reakce byla neutrální. Podle jejich mínění to nevypadalo tak hrozně.
Profesor Snape procházel po třídě, což bylo neobvyklé. Většinou si studentů nevšímal a dělal si svoji práci. Nyní však stál za zády studentům a pohrdavě se na ně díval. Nikdo si nedovolil ani ceknou, ale Severus si našel pár příležitostí a srazil pár bodů. Na jeho vkus až příliš málo. Zatracení zmetci! Ulevil si v duchu. Když si člověk potřebuje spravit náladu, tak mlčí jako pěny!
Mohlo to v tomto více poklidném rázu probíhat celou dvouhodinovku. První hodinu to už vypadalo, že ani Nevill nenaruší klid propálením kotlíku. Druhou hodinu však neměli studenti štěstí.
Profesor Snape právě nakukoval do kotlíku nějakého žáka v první a pobaveně se usmíval. Harry byl už tak strašně unavený a zmožený z celotýdenní námahy a nepovedlo se mu nakrájet plody Vrby klátivé v úhlu 40° o velikosti 10 mm jednoho kousku. Bezmyšlenkovitě hodil plody do kotlíku.
Hemiona se právě koutkem oka chtěla podívat, jak se daří jejím kamarádům. Upoutala ji jedna skutečnost. Z Harryho kotlíku začal stoupat zvláštní šedý dým. Stačila ještě strhnout Rona s Harrym na stranu. Profesor Snape se zlostně podíval směrem ruchu. Jeho zlostný výraz se změnil na vyděšený. Stačil ještě poplašeně zakřičet: "Pottere!!!" Dál se taky ozval výbuch a následně padající trosky lavice.
Když se vše usadilo, celá třída napjatě očekávala, co bude dál. Profesor Snape se napřímil a řekl: " Tohle se vám opravdu povedlo." Párkrát se pro uklidnění nadechl a vydechl. Tohle na něj bylo prostě moc. Vyběhl z učebny a tento den ho už nikdo neviděl...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti moje povídky?

Jo
Ne

Komentáře

1 Roxanne Roxanne | Web | 3. března 2012 v 9:51 | Reagovat

Moc hezká povídka :D
Někdy jsem se fakt zasmála!! :D..
Moc se povedla :-)

2 xy xy | 3. března 2012 v 22:07 | Reagovat

Ale jinak ok :-)

Je to hodně zlí?
Je to hodně zlý?

Nikdo si nedovolil ani ceknou
Nikdo si nedovolil ani ceknout

3 Xavier Fender Xavier Fender | Web | 18. dubna 2012 v 22:36 | Reagovat

Celou dobu jsem se musel šklebit ... a když došlo na nalistování příslušné strany ... Nalistujte stranu 394! :D

Povedlo se, akorát mi nedávala smysl tato věta: "Pochybuji, že i přes to ho někteří nedokážou udělat." Vím, žes tím chtěla říct, že pochybuje o tom, že ho někdo "dokáže udělat" - stane se. ;) Ale jinak moc pěkný. :D

4 replica christian louboutin replica christian louboutin | E-mail | Web | 2. května 2013 v 10:23 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama